Nové jazyky, propojení s Doodle ale i hlasové ovládání

Google nezahálí a stále pracuje na nových rozšířeních, která by vylepšila stávající funkce v oblasti vyhledávání i mobilních technologií. Posledním updatem, který potěší majitelé zařízení od Apple je update Gboard, který přináší nové jazyky, propojení s Doodle, ale i hlasové ovládání.

Nové jazyky

Popularita Gboard neustále roste a přidání nových jazyků je tak jen logickou reakcí, která má pomoci tuto pomůcku ještě více rozšířit. Google přichází hned s 15 jazyky najednou (Chorvatština, Čeština, Dánština, Holandština, Finština, Řečtina, Polština, Rumunština, Švédština, Katalánština, Maďarština, Malajština, Ruština, Latinskoamerická Španělština a Turečtina) a to z mnoha kontinentů a regionů. Od tohoto kroku si slibuje větší popularitu klávesnice Gboard, ale i větší popularitu pro Doodle, který nyní s Gboard spolupracuje.

Ovládání hlasem

Ovládání hlasem uživatelům Gboard dlouho chybělo a bylo jednou z jejích slabostí. To se nyní mění a uživatelé mohou psát pomocí svého hlasu skrze tlačítko mikrofonu, které je přímo v samotné klávesnici. Odpovědi přátelům, komunikace s kolegy nebo chat s rodinou je tak nyní efektivnější a může probíhat i během jiných činností.

Stejně tak byly do nového updatu přidány i nejnovější emotikony z iOS 10.

Doodle

Google se konečně také zaměřil na propojení s Doodle a po napsání „G“, se zobrazí události na aktuální den. Doodle se tak dostává do čím dál více služeb a rozšíření a pokouší se proniknout do každodenního života uživatelů a výrazně ho usnadnit.

Pokud ještě Gboard ve svém zařízení nemáte, můžete si jí bezplatně stáhnout na App storu a začlenit jí do svých konverzací několika rychlými kroky.