Nový Android nové možnosti

Virtuální asistentka od Google nabízí mnoho funkcí, které mohou usnadnit každodenní fungování. Nyní se rozšíří i do nových chytrých telefonů a to s Androidem 6.0 a 7.0.

Google se definitivně rozhodl využít svých investic v oblasti umělé inteligence a rozšířit svojí službu virtuální asistentky i na chytré telefony, které disponují všemi nezbytnými parametry. Doteď byla tato služba dostupná pouze v telefonech Pixel (chytré telefony Googlu), zařízeních vyráběných přímo Googlem, Google home a aplikaci pro komunikaci Allo. Přicházející změna ale potěší spíše nové majitele chytrých zařízení, protože o podpoře nižších verzí Androidu se na konferenci o mobilních technologiích v Barceloně zástupci společnosti nezmínili a dá se tak očekávat, že s ní do budoucna ani nepočítají.

Podobná a přesto jiná

I přes to, že mnoho uživatelů shledává virtuální asistentku velice podobnou klasickému hlasovému ovládání, jsou zde určité rozdíly, které může uživatel služby využít. Za zmínku stojí především adaptace virtuální asistentky na integraci třetích stran, která umožňuje přesnější a efektivnější vyhledávání pro majitele zařízení. Výsledky z hlasového vyhledávání a virtuální asistentky se tak mohou výrazně lišit a to v závislosti na uživateli.

Jak totiž naznačují některé zdroje, uživatelé hledají spíše přímé odpovědi nežli odkazy, ve kterých musí poté ještě hledat přesné informace. To bude mít vliv i na SEO optimalizaci a vztah třetích stran při vyhledávání.

Nasazení virtuální asistentky nejprve proběhne na americkém trhu a poté bude následovat Spojené Království, Canada, Austrálie a Německo. Více zemí a jazyků Google slíbil přidat v nadcházejícím roce.

Je očividné, že umělá inteligence proniká do technologií čím dál rychleji a zaměřují se na ní společnosti, jako jsou Google, Apple, Microsoft nebo Amazon. Určitě se vyplatí tento vývoj sledovat a to nejen z pozice SEO specialisty, ale i nadšence do technologií.